Xiaomi, bu ayın sonunda SU7 elektrikli aracını tanıtacak

Xiaomi’nin elektrikli araç sektörüne iddialı bir giriş yapmaya hazırlandığı konuşuluyor. Şirketin, bu ayın ilerleyen günlerinde merakla beklenen elektrikli aracı SU7’yi piyasaya sürmeye hazırlandığına dair duyumlar var. Xiaomi Başkanı Lu Weibing’in daha önce duyurduğu gibi, aracın ikinci çeyrekte teslim edilmesi planlanıyor. Bu hamle, Xiaomi’nin elektrikli araç pazarındaki yerini sağlamlaştırmayı amaçlıyor.

Ayrıca Xiaomi, elektrikli araçlarının satış ve servis hizmetlerini sunmak üzere Çin’in önemli şehirlerinde özel mağazalar açmaya başladı. Başlangıçta 60-70 kadar mağaza açılması planlanıyor. Bu gelişme, SU7’nin resmi fiyatlandırmasının yakında açıklanacağının bir işareti olarak yorumlanıyor.

Xiaomi, bu ayın sonunda SU7 elektrikli aracını tanıtacak

Xiaomi SU7, orta ve üst segment pazarda yer almayı hedefliyor ve tahmini fiyat aralığı 250.000 ile 370.000 yuan (35.176 – 52.061 dolar) olarak speküle ediliyor. Şirket, Çin’deki 20 milyon premium akıllı telefon kullanıcısını başlangıçta hedef alarak satışları artırmayı planlıyor. Ayrıca, üretimin Temmuz ayına kadar aylık 10.000 adete ulaşması hedefleniyor.

Henüz Xiaomi tarafından resmi bir onay gelmese de, bir Zeekr yetkilisi geçtiğimiz ay muhtemel bir lansman tarihi olarak 28 Mart‘ı işaret etmişti. Son dönemde SU7’ye ait yeni renk seçeneklerinin sızdırıldığı haberleri de gündeme geldi. Xiaomi’nin elektrikli araç sektöründe önemli bir oyuncu olma yolunda attığı bu adımlar, teknoloji ve otomotiv dünyasında büyük bir heyecan yaratıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x