Bu e-bisiklet macera severlerin rüyalarını süsleyecek

Ridley, ilk elektrikli yol bisikleti olan Ridley E-Grifn’i piyasaya sürdü. Şehir içi ve hafif arazi şartlarına uygun olan bu yeni e-bisiklet, oldukça tatmin edici özelliklere sahip. Performans odaklı bu firma, Grifn’in hem pedal destekli hem de asistli versiyonlarını sunuyor.

Ridley E-Grifn, Mahle X20 tahrik ünitesiyle donatılmış olup, bu ünite e-bisikletin toplam ağırlığına yaklaşık 3,2 kg ekliyor. Bisikletin tork sensörü, maksimum 55Nm tork sağlayarak hub motorlar için yeterli bir performans sergiliyor. Mahle X20 tahrik ünitesi, 15,5 mph (25 km/s) hızın üzerinde neredeyse sıfır mekanik direnç gösteriyor. Ridley E-Grifn, 350Wh entegre bataryaya sahip olup, isteğe bağlı olarak 171Wh’lik bir menzil genişletici de eklenebiliyor. Bu menzil genişletici eklendiğinde, e-bisikletin su şişesi yuvası yerine yerleştiriliyor.

Bu e-bisiklet macera severlerin rüyalarını süsleyecek

E-Grifn, 3,5 saat içinde tamamen şarj edilebiliyor ve iki saat içinde %80 şarj seviyesine ulaşıyor. Bisiklet, performans yol bisikletlerinin daha dik açıları ile gravel bisikletlerin daha sığ açıları arasında kalan 72 derecelik bir direksiyon açıyla tasarlanmış. Diğer performans yol bisikletlerine göre daha düşük bir alt brakete ve 420 mm ana desteklere sahip.

Bu tasarım, E-Grifn’in hızlanma sırasında gerekli olan optimal gücü üretmesine olanak tanıyor. Bisiklet, yolda ve hafif arazi koşullarında kullanım için oldukça esnek olup, 42 mm’ye kadar lastiklerle sunuluyor. Kullanıcılar, vites tercihlerini uygun hale getirmek için ön vites değiştirici kelepçesini çıkarmayı tercih edebilirler. E-Grifn, hem mekanik hem de elektronik vites değiştirme seçenekleriyle geliyor.

Müşteriler, Ridley E-Grifn ve Grifn modellerini firmanın çevrimiçi konfigüratörü üzerinden istedikleri gibi özelleştirebiliyor. Bu özelleştirme, bisikletin boya işçiliğini de kapsıyor. Ridley E-Grifn’in başlangıç fiyatı 5.499€ (5.910$) olup, doğrudan firmanın web sitesi üzerinden satın alınabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x